Piotrkowianin zachował szansę na play-off [Galeria]

Strefa FM Niedziela, 10 marca 20132
Niezwykle ważne dwa punkty zdobyli nasi szczypiorniści, którzy w meczu 20. kolejki PGNiG Superligi pokonali Miedź Legnica 25:18 (8:8). Kapitalne zawody rozegrał w bramce Piotr Ner, który obronił wiele trudnych rzutów.

Obie drużyny miały świadomość rangi spotkania co uwidoczniło się szczególnie w pierwszej połowie. Rzadko zdarza się aby w meczu piłki ręcznej przez 30 minut padło tylko 16 bramek. Do przerwy był remis 8:8, a nasz zespół tak małą liczbę straconych goli zawdzięczał Piotrowi Nerowi, który między innymi obronił dwa rzuty karne.

Początek drugiej połowy ułożył się po myśli Piotrkowianina, który w 39. minucie prowadził już 13:8. Tej zaliczki nasz zespół już nie roztrwonił i wygrał ostatecznie 25:18. Aby awansować do fazy play-off trzeba jednak poszukać punktów w dwóch ostatnich meczach sezonu zasadniczego - wyjazdowym z Azotami Puławy i przed własną publicznością z MMTS Kwidzyn.

Piotrkowianin - Miedź Legnica 25:18 (8:8)